W dniach 20-21 kwietnia został rozegrany turniej "Zdobywamy Kategorie 2.0", mający na celu umożliwienie zawodnikom podniesienie swoich kategorii. Łącznie w czterech grupach turniejowych wystartowało ponad 90 zawodników, co tylko pokazuje jak takie imprezy są potrzebne w naszym regionie.

W grupie dla zawodników z V kategorią i bez kategorii (która wszystkie rundy rozegrała 20 kwietnia) naszymi reprezentantami byli Adam Białooki i Mira Szylko.

Adam zaliczył mały falstart w pierwszej rundzie, jednak szybko się pozbierał wygrywając 3 kolejne pojedynki. Ostatecznie 6-rundowy turniej nie pozwolił mu w pełni rozwinąć skrzydeł i z wynikiem 4 punktów uplasował się on na dzielonym 5-10 miejscu wśród juniorów do lat 14. W całym turnieju zajął on wysokie 13 miejsce na 43 startujących w tej grupie zawodników.

Debiut w turnieju na kategorie oraz pierwszy występ w turnieju poza Lubskiem z pewnością nie pomagały Mirze w skupieniu na partii. Mimo niewątpliwie ogromnego stresu, nasza zawodniczka dobrze rozpoczęła. A później, mimo iż musiała się mierzyć niemal tylko ze starszymi i wyżej notowanymi rywalami, to pokazała się z równie dobrej strony. Ostatecznie nasza młoda zawodniczka zdobyła w turnieju V kategorie. Gratulacje! Wierzymy, że to dopiero początek jej drogi do szachowego mistrzostwa.

W grupie do rankingu 1400 startował Paweł Urbaniak. Nasz zawodnik nie miał łatwego zadania, jednak dzielnie walczył o każdy punkt. Ostatecznie, z wynikiem 4 punktów, uplasował się on na dzielonym 7-10 miejscu do lat 12. Teraz należy wyciągnąć wnioski ze swoich partii i w kolejnym turnieju III kategoria będzie już w zasięgu ręki.

Wśród zawodników z rankingiem 1600 nasz klub reprezentował Artur Urbaniak. Mimo dobrego wejścia w turniej, w kolejnych partiach naszemu zawodnikowi zabrakło szczęścia. Ostatecznie zyskał on cenne doświadczenie oraz materiał do analizy. Wierzymy, że przyniesie to wiele korzyści w kolejnych turniejach.

Raz jeszcze gratulujemy Mirze zdobycia V kategorii, a Pawłowi, Adamowi i Arturowi podjęcia walki w turnieju. Powodzenia w kolejnych zmaganiach przy szachownicy.