Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej zostały rozegrane 6 listopada w Bibliotece-Centrum Kultury w Lubsku. W klasyfikacja najstarszych uczniów szkół podstawowych została zdominowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lubsku.

Uczniowie z SP-2 nie zawodzili i bez większych przygód wygrali wszystkie mecze, tym samym awansując na zawody wojewódzkie. Aaron Czamański (3 pkt z 5 partii), Hubert Piwko (4 pkt), Miłosz Kielczyk (4,5 pkt) i Gabrysia Boranowska (5 pkt na 5 możliwych) udowodnili, że aspiracje mają wysokie. Wierzymy, że za tydzień w Sulechowie, pokażą się z równie dobrej strony.

Awans na zawody wojewódzkie do Sulechowa wywalczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Cztery punkty uzyskane przez Macieja Stefanowicza i Gabrysie Łukawską to bardzo dobry wkład dla drużyny, jednak również Piotr Biernacki (2,5 pkt) i Kamil Matrunionek (2 pkt) znacząco przyczynili się do tego sukcesu.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Społecznej SP w Żarach (Patryk Lisik, Jan Buca, Michał Brela, Zuzanna Bąk).

Tuż za podium sklasyfikowana została Niepubliczna SP w Mierkowie. O ile lider drużyny, Franciszek Milczanowski, nie może mieć sobie nic do zarzucenia (zdobył 5 punktów na 5 możliwych), o tyle pozostali zawodnicy mogli osiągnąć lepsze rezultaty. Oskar Omylanowski, Lena Uliasz i Iga Dobrosiewicz łącznie dorzucili do wyniku zaledwie 3 punkty, co nie może być wystarczające w walce o medale.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.