Przez cały lipiec mieszkańcy Lubska mieli możliwość rywalizacji w turnieju szachowym o "Puchar Lata". Całe zmagania przebiegły w duchu fair-play i stały na bardzo wyrównanym poziomie. Praktycznie do końca zawodów nie było wiadomo kto zwycięży w turnieju, a sami zawodnicy w każdej partii dawali z siebie 100% starając się maksymalnie zwiększyć swoje szanse na wyższą lokatę. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został jeden z najmłodszych uczestników zawodów, zaledwie 9-letni(!) Cyprian Skibicki! Młody zawodnik w 7-miu partiach uzyskał 5,5 punktu i zasłużenie zajął pierwsze miejsce. Widać, że Cyprian z każdym kolejnym turniejem robi postęp i już teraz może rywalizować ze starszymi (i bardziej doświadczonymi) rywalami.

 

Na kolejnych trzech miejscach znaleźli się zawodnicy, którzy uzyskali po 5 punktów. Byli to Artur Urbaniak, Adrianna Urbaniak i Zenon Jachimek. Najwyższą punktację pomocniczą miał Artur i to właśnie On wrócił do domu ze srebrnym medalem. Z pewnością sam zawodnik nie do końca jest zadowolony z zajętego miejsca, gdyż przez cały turniej prowadził w zawodach. Dopiero w ostatniej rundzie dał się wyprzedzić Cyprianowi. Prawdopodobnie Artur nie wytrzymał presji lub też za mocno rozluźnił się w końcówce turnieju. Wierzymy że rzetelna analiza turnieju pozwoli temu zawodnikowi uniknąć takich sytuacji w kolejnych zmaganiach.

Trzecie miejsce przypadło Adriannie Urbaniak, która została najlepszą zawodniczką zawodów. Wśród pań drugie miejsce wywalczyła Karolina Machnicka.

 

Czwarte miejsce w zawodach oraz trzecią kategorię wywalczył Zenon Jachimek. Nasz doświadczony zawodnik pokazuje, że wciąż potrafi uzyskać dobry rezultat. Na wyróżnienie zasługują także Andrzej Pastuszak i Jakub Mierzwiak. Obaj zawodnicy zgromadzili po 4 punkty zdobywając IV kategorię! Jest to doskonały przykład na to że w szachy można grać w każdym wieku. Warto wspomnieć, że Kuba to najmłodszy uczestnik Pucharu Lata, a obecnie także najmłodszy zawodnik z kategorią w Lubsku.

Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje, a pełne wyniki znajdują się pod tym linkiem.